Akıllı Monitör Nedir, Nasıl kullanılır?

Akıllı Monitör Nedir, Nasıl kullanılır?

Samsung, düzenlediği bir etkinlikte, yeni monitör modellerini duyurdu. ‘M5’ ve ‘M7’ olarak isimlendirilen bu monitörler, Samsung’un akıllı televizyonlarıyla aynı teknolojilere sahip. Monitörler, kısa bir süre sonra tüketicilerle buluşacak.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 27 inç ve 32 inç boyutlarında olan üç yeni monitör duyurdu. “M5” (iki varyanta sahip) ve “M7” olarak isimlendirilen bu monitörler, alıştığımız monitörlerden çok daha fazlasını sunuyor. Hatta bu ürünler için, “televizyon gibi monitör” ifadesini kullanabiliriz. Peki bu monitörleri bu kadar benzersiz kılan şeyler ne?

Samsung’un yeni monitör modelleri, Samsung’un akıllı televizyonlarında olduğu gibi TizenOS isimli işletim sistemiyle çalışıyor. Bu işletim sistemi, monitörlerde NetflixYouTube ve AppleTV gibi gibi uygulamaların yüklü olduğu, istenildiği takdirde de uygulama mağazalarından daha fazla uygulamanın indirilebilmesini sağlıyor. Monitör bunu, sahip olduğu Wi-Fi desteğiyle sunuyor.

Samsung’un yeni monitörü işte böyle görünüyor

Samsung Monitör

Samsung’un yeni monitörleri, stand aracılığıyla ya da duvara monte ederek kullanılabiliyor. Ayrıca tüm varyantlarda 5 wattlık iki adet hoparlör bulunuyor. Dileyen kullanıcılar, monitörlerin sahip olduğu uzaktan kumandaları da kullanabiliyorlar. Bu kumandalar, Bixby, Google Asistan veya Alexa ile birlikte de kullanılabiliyorlar. Tüm bunlara ek olarak Samsung’un yeni monitörleri, AirPlay 2 ile de uyumlu çalışıyor.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=2940

Genel