Marvel evreninde hayat devam ediyor

Marvel evreninde hayat devam ediyor

Türkiye 10 ili etkileyen acı depremin yaralarını sarmaya çalışırken, ülke genelinde 1.082 sinema salonu kapılarını yas nedeniyle kapattı. Açık olan salonlarda ikisi yerli 5 film vizyona giriyor. Filmlerde, Türkiye vizyonu geçen hafta deprem nedeniyle ertelenen ‘Ant Man’ serisinin üçüncü filmi ‘Ant-Man and the Wasp: Quantumania’ öne çıkıyor. Marvel Sinematik Evreni’ni kuantum boyutu ile birleştiren film, izleyiciye çoklu evrenlerin kapısını sonuna kadar açıyor.

SALİHA SULTAN
Pandemi sürecinin yaralarını hala saramayan sinema salonları Kahramanmaraş merkezli depremin ardından gelen vizyon ertelemeleriyle zorda. Depremdeki acı kayıplar nedeniyle sanat dünyasında birçok etkinliğin iptal edilmesi salonlara da yansırken, tenhalaşan salonlarda son iki haftada yüzde 68’i aşan izleyici kaybı yaşandı. Her şeye rağmen kapıları kapanmayan salonlarda bugün ikisi yerli 5 yapım vizyona giriyor.

Filmlerde 17 Şubat olan gösterim tarihi geçen hafta deprem nedeniyle ertelenen Marvel’ın ‘Ant-Man’ serisinin üçüncü yapımı ‘Ant-Man and the Wasp: Quantumania’ öne çıkıyor. Bugün nihayet Türkiye’de de vizyona giren film geçen hafta Amerika’da 104 milyon dolarlık hasılatıyla gişenin zirvesine yerleşti. Film, ilk hafta sonunda dünya çapında 357.3 milyon dolar kazandı.

Marvel Sinematik Evreni’nin geleceği için çok önemli olduğu belirtilen film, boyut değiştirebilen Scott Lang isimli süper kahramanın üçüncü solo filmi olarak izleyici karşısında. Yaklaşık 2 saat uzunluğundaki filmde Paul Rudd ana kahraman Scott Lang, Kathryn Newton ise kızı Cassie rolünde. Evangeline Lilly, Michelle Pfeiffer, Samuel L. Jackson, Tony McCarthy ve Jonathan Majors gibi isimler de filmin oyuncu kadrosunda. Görsel efektleriyle dikkati çeken film, Marvel Sinematik Evreni’ni kuantum boyutu ile birleştirerek, izleyiciye çoklu evrenlerin kapısını sonuna kadar açıyor. Robert Morosco’nun 2022 yapımı ‘Lamborghini: Efsanenin Arkasındaki Adam’ filmi de bugün vizyonda.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=2937

Genel