Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın ABD basınına konuştu: Seçim 14 Mayıs’ta olacak gibi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın ABD basınına konuştu: Seçim 14 Mayıs’ta olacak gibi

6 Şubat ve 20 Şubat depremleri ile birlikte 14 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimin tarihi tartışmaları devam ediyor. Son yapılan açıklamalar ile birlikte 14 Mayıs’a, 18 Haziran alternatifi de eklendi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise konu ile ilgili olarak ABD basınına konuştu. Kalın, seçim için 14 Mayıs’ı işaret ederken, “Şu anda 14 Mayıs’ta olacak gibi görünüyor” dedi.

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketi sonrası seçimlerin erteleneceği yönündeki tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN International’a dikkat çeken açıklamalar yaptı.

6 Şubat’ta ve Kahramanmaraş’ta 20 Şubat’ta ise Hatay’da meydana gelen depremlerle birlikte ‘seçim tarihi’ tartışmaları ortaya çıktı. Türkiye deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışırken seçim tarihiyle ilgili tartışmalar da sürüyor.

İBRAHİM KALIN ’14 MAYIS’ DEDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ’14 Mayıs’ı işaret ettiği seçimlerin erteleneceği yönündeki iddialar devam ederken CNN International’dan Becky Anderson’un programına konuk olan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, seçim tarihi ile ilgili 14 Mayıs üzerinde konuştu.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=2943

Genel