Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç: Yerel seçimler için ittifak kapılarımız kapalı değil

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç: Yerel seçimler için ittifak kapılarımız kapalı değil

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Yeniden Refah Partisi, 81 il 922 ilçede seçime, kendi logosu ve adayları ile katılmak üzere hazırlıklarını yapmaktadır” dedi.

Samsun’da basın toplantısı düzenleyen Suat Kılıç, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı içerisinde yer alıp, almayacakları yönündeki soruyu yanıtladı.

81 il 922 ilçede seçime girilmesi yönünde hazırlıkların yapıldığını belirten Suat Kılıç, şunları söyledi:

“Bugün, hazırlığımızı buna göre yapma mükellefindeyiz. İttifak olacakmış gibi bir yaklaşımla teşkilatlarımızın rehavete kapılmasına neden olamayız. Bu güç, enerji, zaman, emek ve insan kaybına neden olur. O nedenle Yeniden Refah Partisi, 81 il 922 ilçede seçime, kendi logosu ve adayları ile katılmak üzere hazırlıklarını yapmaktadır. Ama gün gelir Cumhur İttifakı’ndan yerel seçimlere yönelik olarak da bazı iller ya da tüm iller kapsamında bir yeniden ittifak teklifi, talebi oluşursa; yetkili kurullarımız ile bu teklifi, talebi değerlendirir ona göre kararımızı veririz. Bu ittifak yokmuş gibi kendi logomuzla seçimlere girecek gibi çalışıyoruz. İttifak olursa da önümüze alır bakarız. Kapılar kapalı değil.”

AK Parti’de üç dönem milletvekilliğinin yanı sıra 2011-2013 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı yapan Suat Kılıç Haziran’da Twitter hesabından yaptığı açıklamada partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi’ne geçme kararı almıştı.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3854

Genel