Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu: Kavgayı bitireceğiz, güzel bir Türkiye’yi inşa edeceğiz

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu: Kavgayı bitireceğiz, güzel bir Türkiye’yi inşa edeceğiz

Cumhur İttifakı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’da iftar programına katıldı. Kılıçdaroğlu’na Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da eşlik etti.

Burada konuşma yapan Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deprem bölgeleri için sıklıkla söylediği ’11 büyükşehir belediyesi nerede?’ sözlerine yanıt verdi. ‘Gözleri kör olmuş’ diyen Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

“Her nasılsa mübarek gün Sayın Cumhurbaşkanı ’11 belediye başkanı nerede, hiçbir yerde görmedik’ diyor. Artık gözler kör olmuş, diyecek bir şey yok. Cuma çıkışı hakaret yemek istemiyoruz. Bir başkası gibi düşünmüyoruz diye hakaret yemek zorunda değiliz.”

“Değerli Konyalılar. Biz buraya daha önce de büyükşehir belediye başkanları toplantısı için geldik. Konya’nın her tarafına yayıldık. 11 büyükşehir ve diğer belediye başkalarımız Konyalılarla görüştüler. Özellikle organize sanayiler veya ilçelerdeki sorunlar hakkında bilgiler aldılar. Bugün yine Ereğli’de bir toplantımız oldu. Gençlerle, Ereğli halkıyla buluştuk. Daha sonra yolda gelirken Karapınar’da çiftçiler bizi durdurdular. Zorluklarından bahsettiler. Konya’nın ne kadar ticaretle, organize sanayilerle ileri gittiğini görüyoruz ama sonuçta bir tarım şehri. Benim memleketim Beypazarı’nda havuçta rakibim. Beraber bütün Türkiye’ye havuç satıyoruz.

“Konya Ovası’nın da mutlaka çölleşmeden önce, mutlaka bir tedbir alınıp suya kavuşturulması gerekir”
Aynı sorunlar bizde de var. Su sorunlarımız var. Buradaki obrukları görüyoruz. Aynı şekilde bizde de yerin altında binlerce sondaj var. Ama bunların da mutlaka bir tedbir alıp, Konya Ovası’nın da mutlaka ve mutlaka ileri yıllara, çölleşmeden önce, mutlaka bir tedbir alınıp suya kavuşturulması gerekir. Sözlerin sahipleri burada. İnşallah beraber çıktığımız bu yolda Cenab-ı Allah bizi başarılı kılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt: Gözler kör olmuş


Ülkemiz çok zor durumda. Gerçekten zor durumda. Öyle bir şey ki ağzınızı açtığınız zaman biri bir şey mi diyecek. Ne demokrasi kaldı ne bir şey kaldı. Şimdi bakın, burada huzurunuzda söylüyorum. Pandemide bütün belediye başkanları çok güzel çalışmalar yaptı. Depremde de bin 400 belediye başkanının, bin 400 belediye personeli alanlardaydı. Ama ne hikmetse biz bunu açıklıkla ifade ettiğimiz halde, biz Konya Büyükşehir Belediyesi’ni Hatay’da gördüğümüzü söyleyip, herkes gücü yettiğince ufak beldeden büyük belediyeye kadar çalıştığını söylediğimiz halde her nasılsa, mübarek gün sayın Cumhurbaşkanımız; ’11 belediye başkanınız nerede? Hiç görmedik’ diyor. Artık gözler kör olmuş, diyecek bir şey yok.

“Cuma çıkışı hakaret yemek istemiyoruz”


Bir an evvel, böyle ayırt edici durumdan çıkıp, toplumu bir ve beraber etme zamanı çoktan geldi, gitti. Cuma günleri, Cuma çıkışı hakaret yemek istemiyoruz. Biz hiç kimse gibi düşünmek zorunda değiliz. Kimse de bizim gibi düşünmek zorunda değil. Ama biz onlar gibi düşünmüyoruz. Bir başkası gibi düşünmüyoruz diye hakaret yemek zorunda değiliz. Ne asalağız ne bir şeyiz. Bu şerefli Türk milletine hizmet etmekte övünen ve bunu elinden geldiğince yapan belediye başkanlarıyız. Bu şekilde de olmaya devam edeceğiz. İnşallah Cenab-ı Allah 14 Mayıs’ta Türk milletinin yüzünü güldürecek. Artık bu kavga ortamı inşallah ortadan kalkacak. Hep beraber çalışacağız ve inşallah başaracağız.”

Kemal Kılıçdaroğlu: Kavgayı bitirmeye kararlıyız


Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

2 Büyükşehir Belediye Başkanımız burada. Birlikte bu ülkenin büyümesi adaletin gelmesi için çaba harcayacağız. Farklı düşündü diye insanları ötekileştiremezsiniz. Tüm belediye başkanlarımız tüm araçlarıyla deprem bölgesine gittiler. Yaşanan dramı gördüm. 11 büyükşehir belediyemiz 11 kentin koordinatörü oldu. 218 belediyemiz ayrıca çalıştı. 6 bin 944, 6 gemi, 2 vapur, 2 trenle yardım gönderildi. Mazot, yem, fide, gübre desteği veriyoruz. AK Partili belediyelerin çadırlarına da gittim, onları da kutladım, ayrım yapmak doğru değil. Tabloyu gördükten sonra iyi ki belediyeler var dedim.

İnsanlar enkaz altındayken ayrımcılık olur mu, doğru değil. Sofrada adaleti sağlayacağız. Çocuklarımız güzel okullara gidecekler. Evlerimizde bereket olacak. Kavgayı bitirmeye kararlıyız. Nedir alıp veremediğimiz. İtibarlı, saygın bir Türkiye. Sözü dinlenen bir Türkiye. Teknolojisi gelişmiş olan bir Türkiye. 21. yüzyıl bilgi çağıdır. Kavgayı bitireceğiz, güzel bir Türkiye’yi inşa edeceğiz.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3283

Genel