Almanya Türkiye ile birlikte yas tutuyor

Almanya Türkiye ile birlikte yas tutuyor

Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde açılan taziye defterini imzalayarak “Almanya, Türkiye halkıyla birlikte yas tutuyor. Bu zor saatlerde yardımcı olmak için mümkün olan her türlü desteği sağlayacağız.” ifadelerini yazdı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde birçok bina enkaza dönüştü. Dünyadan yardım ve destek mesajları ise gelmeye devam ediyor. Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Deprem bölgesindeki son durumla ilgili bilgi alan Başbakan Scholz, Berlin’deki Türkiye Büyükelçiliği’ndeki taziye defterine, “Almanya, Türkiye halkıyla birlikte yas tutuyor. Bu zor saatlerde yardımcı olmak için mümkün olan her türlü desteği sağlayacağız. Kurbanların anısına.” ifadelerini yazdı.

Scholz, taziye defterini imzalarken çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak “Türkiye-Suriye sınır bölgesindeki felaketin boyutu hepimizi şaşkına çeviriyor. Sayısız insanın yaşadığı talihsizlik Almanya’da vatandaşları derinden üzüyor. Bugün Berlin’deki Türkiye Büyükelçiliği’nde taziye defterini imzaladım. Tüm Alman Hükümeti adına, etkilenenlere en derin üzüntülerimizi ifade ediyorum.” notunu düştü.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=2766

Genel