Tayland prensesi kalp krizi geçirdi

Tayland prensesi kalp krizi geçirdi

İngiliz basınında çıkan bir haberde, tahtın varisi olan Tayland Prensesi Bajrakitiyabha’nın koşu yaparken kalp krizi geçirdiği bildirilirken, prensesin durumunun ağır olduğu söyleniyor.

The Mirror’ın haberine göre, Tayland Kralı Vajiralongkorn’un başkent Bangkok’ta hastalanan kızının yanına helikopterle gitti.

‘BİR SAAT BOYUNCA KALP MASAJI YAPILDI’
Prensesin Khao Yai bölgesinde bulunan bir parkta köpekleriyle koşarken bayıldığı bildirildi. Kaynaklardan aldığı detayları aktaran gazeteci Andrew MacGregor Marshall, bir saatten fazla kalp masajı yapıldığını ancak 44 yaşındaki Prenses BajrakItiyabha’nın hayata döndürülemediğini söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan MacGregor Marshall, “Bazı kaynakların aktardığına göre, bir saatten fazla bir süredir kalp masajı yapılmasına rağmen yanıt alınamadı ve kadın, oksijen makinesine bağlandı” diye kaydetti.

Öte yandan, üç büyük askeri helikopterin alışılmadık bir şekilde Khao Yai’den Bangkok’a dönerken görüldüğü bildirildi. İlk olarak kalp masajının başarısız olduğu Pak Chong Nana Hastanesi’ne götürüldüğü ve Kral’ın da kızını görmek için helikopterle oraya gittiği düşünülüyor. Tanıklara göre, oradan sonra prensesin makineye bağlanması için Bangkok Hastanesi’ne götürüldü.

KRALİYET KRİZDE: DİĞER VARİS HASTA
MacGregor Marshall, “Kraliyet kaynakları, prensesin sağlığının çok kötü olduğunu ve bir daha iyileşme ihtimalinin çok düşük olduğunu söylüyor. Ancak rejim ne yapacağını düşünürken makineye bağlı şekilde haftalarca hatta aylarca canlı tutulabilir” diye eklerken, “Bu olayların Tayland monarşisi için büyük yankıları olabilir, çünkü otizmi olan diğer kardeşinin başa geçmesi çok zor” şeklinde bitirdi.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=2263

Dünya