Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’dan, Esentepe Mahallesi’ne dev kompleks

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’dan, Esentepe Mahallesi’ne dev kompleks

Sultangazi Belediyesi, ilçeye yeni hizmet tesisleri ve yaşam alanları kazandırmak için aynı anda bir çok mahallede kültür merkezi, park ve yeşil alan, katlı otopark, pazar alanı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Esentepe Mahallesi’ne de çok fonksiyonlu bir kültür merkezi ve hizmet tesisi kazandırılıyor.


Sultangazi Belediyesi, vatandaşın farklı ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayabileceği hizmet tesislerinin sayısını artırıyor. Bir çok mahallede kültür merkezi ve hizmet tesisi inşaatları sürereken Esentepe Mahallesi’ne içerisinde atölyeden dersliğe, taziye salonundan fitness salonuna çok fonksiyonlu bir tesis kazandırılıyor. Tesisin en kısa zamanda tamamlanması planlanıyor.


Birçok Hizmet Bir Arada


Esentepe Hizmet Tesisi’nin içinde farklı branşlarda eğitim verecek 8 atölye, derslikler ve gençlerin rahatça ders çalışabileceği kütüphane yer alacak. Ayrıca tesiste muhtarlık, 112 Hızır Acil Birimi ve Sultan Kadın Satış Ofisi ve kafeterya da bulunacak. Kadın fitness salonunda kadınlar rahatça spor yapma imkanı bulurken, taziye salonları kültürümüzün önemli bir parçası olan taziye geleneğini yaşatacak.


Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Çok fonksiyonlu hizmet tesislerine bir yenisini daha ekliyoruz. İlçemiz için çok faydalı olan hizmet tesislerimizden binlerce komşumuz yararlanıyor. Mahalle sakinlerimiz kendi mahallelerinden dışarıya çıkmadan bir çok işini halledebiliyor. Hedefimiz çok fonksiyonlu hizmet tesislerimizin sayısını daha da artırmak” diye konuştu.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=5024

Genel