Sinan Oğan: Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden Bakan olayım?

Sinan Oğan: Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden Bakan olayım?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda aldığı yüzde 5,16 oy ile Türkiye’de gündemin merkezine oturan ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, destek vereceği ittifakın adayından cumhurbaşkanlığı yardımcılığı isteyeceğinin sinyalini verdi. 

ABD’nin önde gelen yayınlarından New York Times’a konuşan Sinan Oğan, destek vereceği adaydan üst düzey bir makam talep edeceğini belirtirken, “Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden bakan olayım?” diye sordu.

Sinan Oğan, bir kez daha Suriyeli ve Afgan sığınmacıların planlı bir şekilde ülkelerine gönderilmesini talep ettiğini vurguladı. 

Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “çalışma ahlakını” takdir ettiğini söyleyen Sinan Oğan, kendisini karar almadan önce başkalarına yeterince danışmadığını söyleyerek eleştirdi. Sinan Oğan, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun rakibi kadar güçlü bir “çalışma ahlakına” sahip olmadığını söylese de, başkalarının fikirlerine önem verdiğini ifade etti.

Sinan Oğan, söyleşide hangi tarafa destek vermeye yakın olduğuyla ilgili ise yorum yapmadı. 

New York Times, Sinan Oğan’ın seçmeninin yüzde 70’inin desteğini açıkladığı adaya destek vereceğini söylese de, uzmanların bu değerlendirmeden “emin olmadığını” ifade etti.

Son günlerde “çok yoğun” olduğunu belirten Sinan Oğan, “Son üç-dört günü çok üst düzey isimlerle mevzuları konuşarak geçirdim” dedi.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3581

Genel