Seçim yasası görüşülürken AK Parti’li milletvekiller maça gitmiş

Seçim yasası görüşülürken AK Parti’li milletvekiller maça gitmiş

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Cumhur İttifakı’nın seçim kanununda değişiklik teklifi görüşmelerine AK Parti’li vekillerin maç izlediği ortaya çıktı.

TBMM Genel Kurulu’nda geçen hafta Cumhur İttifakı’nın seçim yasası değişikliği görüşüldü. Seçim yasasındaki değişikliğin görüşüldüğü görüşmelerde AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin katılımı çok yüksek olmadı. 

Gazete Duvar’ın aktardığına göre, CHP İstanbul Milletvekili, anayasa hukukçusu İbrahim Kaboğlu konuşmasında AK Parti sıralarındaki milletvekillerinin yüzde 5-10’u bulmadığını söyledi.

Kaboğlu, “Sahiplenmiyorsunuz, inanmıyorsunuz çünkü bunun Türkiye’nin hayrına olduğuna, Türkiye demokrasisini geliştirici bir yasa önerisi olduğuna inanmıyorsunuz demek ki. İnansaydınız bu sıralar bu şekilde bomboş olmazdı” dedi.

“MİLLİ MAÇ VAR DIŞARIDA MAÇ İZLİYORLAR”

Kaboğlu’nun sözlerine AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, “Milli maç var, dışarıda milli maç izliyorlar” yanıtını verdi.

Kanun görüşmeleri sırasında iktidar vekillerinin kuliste maç izlediği Can’ın bu sözleriyle Meclis tutanaklarına da geçmiş oldu.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=614

Siyaset, Türkiye