Sanki atom bombası düşmüş…

Sanki atom bombası düşmüş…

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın Defne ilçesindeki bir zeytin bahçesinde 25 metreyi bulan dev yarıklar oluştu. Depremin şiddetiyle bahçe ortadan ikiye ayrılarak, 100 metre ileri kaydı. Sarsıntıdan dolayı devrilen çam ağaçları toprağa gömüldü. Oluşan dev yarıklar havadan görüntülendi.
Hatay’da dehşete düşüren görüntü: ‘Sanki atom bombası düşmüş…’
Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen daha sonra 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Hatay’ın Defne ilçesindeki 12 dönümlük zeytin bahçesinde 25 metreyi bulan dev yarıklar oluştu. Depremin şiddetiyle bahçe ortadan ikiye ayrılarak, 100 metre ileri kaydı. Sarsıntıdan dolayı devrilen çam ağaçları toprağa gömüldü. Oluşan dev yarıklar havadan görüntülendi.

Bahçenin sahibi Serdal Özçelik, “Bin tane zeytin ağacı vardı. Yılda 15-20 ton zeytinyağı üretiyorduk. Depremden sonra tarlamız 100 metre ileri kaymış. İkiye ayrıldı. Çok üzüldük, zor durumdayız” diye konuştu.

Hatay’da dehşete düşüren görüntü: ‘Sanki atom bombası düşmüş…’
TARLAMIZ ELİMİZDEN GİTTİ

Depremde evlerinin de ağır hasar aldığını anlatan Özçelik, “Çok sallandık, korktuk. İlk deprem olduğunda gelip baktık, böyle değildi. Yarık küçüktü. İkinci depremde daha da büyüdü. Normalde buradan küçük patika yol geçerdi, o da yok olmuş. Burasının toparlanacağını düşünmüyorum, mahsulü de kimse almaz. Tarlamız elimizden gitti, satamayız da, alan olmaz. Doldurma olsa da, herkes böyle yarıklar oluştuğunu biliyor. Aynı zamanda seracılık da yapıyoruz. Şu an serada 2-3 aile yani 20 kişi birlikte kalıyoruz” diye konuştu.

Hatay’da dehşete düşüren görüntü: ‘Sanki atom bombası düşmüş…’
“SANKİ ATOM BOMBASI DÜŞMÜŞ”

Bahçeyi görmeye gelenlerden mahalle sakini Mehmet Zabunoğlu ise, “Böyle bir şey olamaz, sanki atom bombası düşmüş. Deprem çok şiddetliydi” ifadelerini kullandı.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=2977

Genel