Mustafa Sarıgül’e Erzincan’da: Askerden gelmiş evlat gibiyim

Mustafa Sarıgül’e Erzincan’da: Askerden gelmiş evlat gibiyim

CHP Milletvekili Adayı ve Türkiye Değişim Partisi lideri Mustafa Sarıgül, memleketi Erzincan’da alkış ve sloganlarla karşılandı. Sarıgül, “Askerden gelmiş evlat gibiyim. Evine dönmüş gurbetçi gibiyim” ifadelerini kullandı.

CHP Erzincan Milletvekili adayı Sarıgül, kente girişinde CHP Çayırlı İlçe Örgütü üyeleri tarafından “Baba ocağına hoş geldiniz vekilim” pankartı ve sloganlarla karşılandı.


CHP Erzincan İl Başkanlığı’nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katılan Sarıgül burada yaptığı konuşmada “Erzincan’a çok geldim, hep koşarak geldim. Hep özlemle ve sevinçle geldim. Hep heyecanla geldim. Ama inanın bugün çok farklı duygular içindeyim. Askerden gelmiş evlat gibiyim. Evine dönmüş gurbetçi gibiyim” ifadelerini kullandı.

Sarıgül konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Türkiye, çok önemli bir seçime gidiyor. Bu seçimler hepimize güzel bir Türkiye için bir araya gelme sorumluluğu veriyor. Seçimi kazanmaktan daha fazlasına ihtiyacımız var. Aynı zamanda yeni bir Türkiye inşa etmemiz lazım.

“CHP Erzincan milletvekili adaylığını bir görev ve sorumluluk olarak görüyorum”
Hak, hukuk, adalet içinde yaşayan, eşitlik içinde yaşayan, barış ve huzur içinde yaşayan güler yüzlü bir Türkiye inşa etmemiz lazım. Bunun için, herkesin elinden geleni yapması gerekiyor. Benim görev ve sorumluluğum Erzincan’da çalışmaktır. CHP Erzincan milletvekili adayı olarak buradayım. CHP gençlik kollarında siyasete başladım. Genç yaşta milletvekili seçildim. Başkanlık divanında görev yaptım. Şişli’de uzun yıllar belediye başkanlığı yaptım. İşsize iş bulmayı, evsize ev bulmayı, dertlere derman olmayı Allah’ım bana nasip etti. Yaptığımız bu hizmetler, bize yeni bir görev ve sorumluluk getirdi. CHP Erzincan milletvekili adaylığını bir görev ve sorumluluk olarak görüyorum.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3425

Genel