Kılıçdaroğlu: Gerçek baharı getirecek sandığa doğru ilerliyoruz

Kılıçdaroğlu: Gerçek baharı getirecek sandığa doğru ilerliyoruz

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili sıfatıyla son kez kürsüye çıktığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Gerçek baharı getirecek sandığa doğru ilerliyoruz, milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” dedi.

Kılıçdaroğlu, TBMM 23 Nisan Özel Oturumu’nda konuştu. Kılıçdaroğlu, 418 milyar doların hesabının sorulacağı bir döneme yaklaşıyoruz.Kadın cinayetlerinin, kadına yönelik şiddetin son bulacağı bir dönemin sonuna yaklaşıyoruz. Kızılay’ın kan ve çadır satmayacağı, AFAD’ın enkaz altında kalan vatandaşını ölüme mahkum etmeyeceği bir döneme yaklaşıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

TBMM’de 23 Nisan özel oturumunda konuştu. Kılıçdaroğlu, “TBMM, 103 yıl önce askeri ve sivil makamların, çok daha önemlisi tüm milletin başvuracağı en yüce makam olarak çalışmalara başlamıştır. Mustafa Kemal ve arkadaşları çok iyi biliyorlardı ki hâkimiyetini kayıtsız, şartsız eline almış bir milletin iradesi karşısında hiçbir güç ve düşman duramazdı. Bu iradeyi temsil edecek makam da elbette TBMM idi. Atatürk ve arkadaşları bu inançlarında yanılmadılar. Bizi Kurtuluş Savaşı zaferlerine ulaştıran, çatısı altında bulunduğumuz bu Meclis’tir. Bu haliyle TBMM milli mücadelemizin ana karargâhıdır. Ana karargâh olduğu için Gazi Meclis’tir. Gazi Meclis açıldığı gün itibariyle üstlendiği yasama ve yürütme sorumluluğun bir sonucu olarak yeni bir devletin temellerini de atmıştır.” dedi.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3464

Genel