Kemal Kılıçdaoğlu: Evladım Ekrem Başkan’ı bununla durduramazlar, vız gelir tırıs gider

Kemal Kılıçdaoğlu: Evladım Ekrem Başkan’ı bununla durduramazlar, vız gelir tırıs gider

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitinginin belediye otobüsleri ile engellenmesine tepki göstererek, “Erzurum’un AK Partili Belediye Başkanı’nın yaptığını gördünüz. Biz bu eşiği aşmak zorundayız gençler. Evladım Ekrem Başkan’ı bununla durduramazlar, ona bunlar vız gelir tırıs gider.” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da düzenleyeceği miting alanını belediye otobüsleri ile kapatan AKP’li Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

“Bu eşiği aşmak zorundayız gençler”

Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı paylaşımda, “Erzurum’un AK Partili Belediye Başkanı’nın yaptığını gördünüz. Biz bu eşiği aşmak zorundayız gençler. Evladım Ekrem Başkan’ı bununla durduramazlar, ona bunlar vız gelir tırıs gider.” sözlerini kaydetti.

Ekrem İmamoğlu’nun pazar günü saat 18:00’de Havuzbaşı Kent Meydanı’nda miting düzenleyeceği öncesi, miting meydanı, AK Partili Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin belediye otobüsleri çekilerek kapatıldı. Bu durum büyük tepki çekerken, İBB Başkanı İmamoğlu da sosyal medyadan bir paylaşım yaparak tepkisini dile getirdi.

Ekrem İmamoğlu, 7 Mayıs Pazar günü sırasıyla; Çorum, Kırıkkale, Sivas, Erzurum ve Kırşehir’de mitingler düzenliyor. Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum Havuzbaşı Kent Meydanı’nda pazar günü saat 18:00’de miting düzenleyeceği öncesi alan, AK Partili Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin belediye otobüsleri çekilerek kapatılmıştı.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3540

Genel