İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti!

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti!

Altılı Masa’daki aday belirleme süreci ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun adaylığı ile ilgili sert söylemlerde bulunan İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Ağıralioğlu istifa dilekçesinde tek cümle “Gördüğüm lüzum üzerine İyi Parti Üyeliğimden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı. Ağıralioğlu’nun yarın Meclis’te basın toplantısı yapacağı belirtildi. 

Altılı Masa’da yaşanan gerilimle ilgili, “Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız” diyerek dikkatleri üzerine çeken İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu partisinden istifa etti.

Gazeteci Ersoy’a istifa edeceğini mesaj olarak gönderdi, canlı yayında ‘istifa edeceği’ duyuruldu 

Ağıralioğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yarın görüşeceğini ve istifa edeceğini canlı yayında açıklamış, daha sonra İyi Parti’den bir yanıt gelmişti. İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, istifa edeceğini canlı yayında açıklayan Ağıralioğlu hakkında, “İstifa müessesi kişinin tek taraflı bir karar verme usulüdür. Böyle bir düşünce ve tutumun ifadesidir. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızla bu kapsamda bir görüşme yapılması düşüncesi de anlam ve önemini yitirmiştir. Herhangi bir görüşme gerçekleşmeyecektir.” demişti.

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, sosyal medyadan hesabından, İyi Partili Ağıralioğlu’nun istifa dilekçesini paylaştı. İyi Parti Grup Başkanlığı’na yazılan dilekçede Ağıralioğlu, ‘gördüğüm lüzum üzerine’ ifadeleriyle partisinden istifa ettiğini açıkladı.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3268

Genel