İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mesut Dedeoğlu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mesut Dedeoğlu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimler için başlattığı il gezileri kapsamında bugün Kahramanmaraş’a geldi. Akşener, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Mesut Dedeoğlu’nun ismini resmen duyudu.

Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Edirne’de başlattığı teşkilat ziyaretlerini sürdürüyor. Meral Akşener bu kapsamda bugün Kahramanmaraş’ta… Meral Akşener’in ilk durağı partinin il başkanlığı oldu. Partililer tarafından karşılanan Meral Akşener’e, İYİ Parti Genel Başkan yardımcıları Satuk Buğra Kavuncu ve Burak Akburak eşlik etti.

Eski MHP’li Mesut Dedeoğlu’nu resmen açıkladı

Kahramanmaraş’ı ziyaret eden İYİ Parti Akşener, Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen Teşkilat Buluşması programına katıldı.

Meral Akşener burada, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının Mesut Dedeoğlu olduğunu açıkladı.

Meral Akşener, programının devamında; partinin Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş il yöneticileri ile bir araya gelecek.

İzmir ve Eskişehir adaylarını da açıklamıştı

Meral Akşener, geçen haftalarda partisinin İzmir Milletvekili Ümit Özlale’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının da Melih Aydın olduğunu açıklamıştı.

İYİ Parti’nin son seçimde oy oranı yüzde 7

2023’te yapılan milletvekili genel seçim sonuçlarına göre Kahramanmaraş’ta AK Parti yüzde 47,78, MHP yüzde 16,4, CHP yüzde 16,04 oy almıştı. İYİ Parti yüzde 7,16 oy alarak kentten milletvekili kazanamamıştı. CHP yüzde 27,28, Saadet Partisi yüzde 2,10 oranında oy almıştı. 2019’da yapılan yerel seçimlerde ise AK Parti yüzde 67,60 oranı alarak büyükşehir belediye başkanlığı kazanmış, CHP ve İYİ Parti ittifak halinde seçime girmiş ve yüzde 27,28 oy almıştı.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=4138

Genel