İmamoğlu: Kılıçdaroğlu’na oy vereceğiz hep birlikte; yeni hükûmetimiz, bir kişinin, bir grubun, bir kesimin değil hepimizin, 86 milyonun hükûmeti olacak

İmamoğlu: Kılıçdaroğlu’na oy vereceğiz hep birlikte; yeni hükûmetimiz, bir kişinin, bir grubun, bir kesimin değil hepimizin, 86 milyonun hükûmeti olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Güçlü ve vicdanı ile devlet aklı ile memleketimizin temiz kalbini, insanlarımıza saygıyı önde tutan o güzel duygularıyla ve ahlakıyla hak, hukuk, adalet kavramını en güçlü şekilde temsil eden cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğiz hep birlikte. Yeni hükûmetimiz, bir kişinin, bir grubun, bir kesimin değil hepimizin, 86 milyonun hükûmeti olacak” dedi.

 İstanbul’un her noktasına değer katan projeler ürettiklerini kaydeden İmamoğlu, şunları söyledi:

Siyasi tatmin ya da bir avuç insanı mutlu eden projeler üretmiyoruz. Biz, projelerimizle insanlarımızın ihtiyaç duyduğu işler üretiyoruz. İçinde metrolarımız, yaşam vadilerimiz, arıtma tesislerimiz, yurtlarımız, kreşlerimiz, spor tesislerimiz, sağlık merkezlerimiz var. Restorasyonlar, kültür merkezleri, sosyal tesisler. Yeni Halk Ekmek fabrikasından kent lokantalarına, pırıl pırıl, çağdaş yeni İETT araçlarından elektrikli deniz taksilerine, meydan düzenlemelerinden otoparklara, açıkçası İstanbul’un her köşesinde çok değerli yeni projelere imza atıyoruz.

Projeleri, vatandaşın ihtiyaçlarına uyumlu hale getirip, israftan arındırıp öyle tamamlıyoruz. Bilim insanlarının, teknik insanların onay vermediği, İstanbul’a zarar verecek projeleri rafa kaldırıyoruz. Onları hiç ama hiç gündeme almıyoruz… Bugün hizmete açtığımız Silahtarağa Gençlik Parkı’nda özenli bir çalışma yürüttüğümüzü bilmenizi istiyorum. Silahtarağa projesini, yani arıtma tesisi projesi, bana ilk ziyaretlerinde Eyüpsultan ve Kağıthane belediye başkanları açmıştı. Allah onlardan razı olsun. Bizi uyardılar ve dediler ki ‘Burada yapılacak arıtma tesisi gerçekten her iki ilçeye ve Haliç’e sıkıntı yaratabilir’. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3348

Genel