İKTİDAR İÇİN TARİHİ FIRSAT

İKTİDAR İÇİN TARİHİ FIRSAT

Türkiye’nin ekonomisini İcraatlarını paraya Endeksli tüm argümanlarını sağlayan ana unsur esnaf’tır.

Esnaf para kazanacak rahat hareket edecek ki ülkesine devletine milletine faydalı olabilsin bol bol vergi verebilsin.

Şu anda esnaf kelimenin tam anlamıyla can çekişiyor.

Çok acil en hızlı şekilde esnafa genel af çıkarılmalı.

Sicil affından – ödeme kolaylığına, teşvikten – fırsatlar ayrılığına tüm bunları içeren, Türkiye tarihine geçecek bir fırsatlar yumağı sunulmalı.

Esnaf ayağa kalkarsa ülke ayağa kalkar.

Bütün icraatlar ve projeler vergi temelli oluyorsa burada ilk iş esnafa imkanlar, fırsatlar, olanaklar ve ayrıcalıklar sağlanmalı. Bu hamle beraberinde istihdam ve atılımı da sağlamış olacak, geriye gidiş, yerinde sayış olmayıp, ilerlemenin de önemli bir basamağı olacak.

Gelişmiş ülkelerin tamamında ekonomideki temel yaklaşım işverenin – esnafın her türlü desteklenmesi temeli üzerine kuruludur.

Ülkeyi yönetenlerin tüm unsurları ile birlikte acilen toplanması, ekonomideki olumsuzlukların ortadan tamamen kaldırılması ve tam güven ikliminin sağlanması için acil eylem planlarını, en ufak zaman kaybetmeden ortaya koymalıdırlar.

Bu necip millet iktidara destek anlamında 2002 yılından beri gerekeni yaptı, iktidarında bu aziz milletin tek saniyesinin boşa geçmemesi, hüzünlerin, acıların olmaması ve umutların yok olmaması için tüm sözlerini acilen yerine getirmesi ve geceli – gündüzlü, samimiyetle mücadele etmesi elzemdir.

İktidar için bu tarihi fırsattır, değerlendirirse kazanır aksi durumda son oy oranları anketlerde ortada.

Kendi düşene acınmaz diyeceksiniz, doğru ancak asıl kayba bu aziz millet ve bu cennet vatan olacağı için kaygılıyım.

Milli mücadelenin öncüsü ve bu cennet vatanın kurulmasında öncü bir insanın torunu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da cennet vatanım, ülkem ve aziz milletim için hiç durmadan mücadele edecek ve gereken özveriyi sağlayacağım, atılacak hiçbir adımdan geri durmayacağım.

Vatanım ve milletim asla sahipsiz değildir, kalmayacaktır da.

Kalın sağlıcakla…

ÖMER FARUK BAŞARAN – GÜNCEL ANALİZ BAŞYAZARI


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=1177

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Başyazar