İftar yemeğinde kavga. Cemal Enginyurt’la AK Parti’li vekil Hacı Turan birbirine girdi. Haşim Kılıç araya girdi

İftar yemeğinde kavga. Cemal Enginyurt’la AK Parti’li vekil Hacı Turan birbirine girdi. Haşim Kılıç araya girdi

Düzenlenen iftar yemeğinde Cemal Enginyurt ile Hacı Turan arasında tartışma çıktı.

Kırşehirliler Vakfı tarafından bir iftar yemeği düzenlendi. İftara Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç, AKP Ankara Milletvekili Hacı Turan, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya gibi isimler de katıldı.

İKTİDARI ELEŞTİRİNCE ENGİNYURT’A TEPKİ GELDİ

Medya Ankara’da yer alan habere göre iftar programı nedeniyle selamlama konuşması için kürsüye çıkan Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan’ı da hedef alarak iktidarı eleştirmeye başladı. Bu sırada AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan’dan da Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un eleştirilerine cevap geldi.

“HER PARTİDEN İNSANLA OTURABİLİRİZ”

AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, “Her alanda siyaset yapılmamalı. Ahilik düsturu ve edep ile konuşulması gerekirdi” ifadeleri ile Enginyurt’a tepki gösterdi. AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, her partiden insanla oturabileceklerini belirterek, Millet İttifakı’ndan belediye başkanı seçilen Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na desteğe hazır olduklarını söyledi.

ARAYA HAŞİM KILIÇ GİRDİ

İki tarafın da başlattığı tartışmayı sonlandıran isim ise Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç oldu. Kürsüye gelen Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, kürsüde ayrımcılık yapmadan, hakaret etmeden her türlü eleştiri ve söylemin gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=793

, , , , , , ,
Siyaset, Türkiye