İBB, Kirazlı-Halkalı Üniversite Metrosu ihalesinde 1.18 milyar lira kâr etti

İBB, Kirazlı-Halkalı Üniversite Metrosu ihalesinde 1.18 milyar lira kâr etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), “Kirazlı-Halkalı Üniversite Metrosu Kaba İnşaatı ve Elektromekanik Tasarım İşleri” ihalesinde en düşük teklifi veren ortaklığın teklifi 1.183 milyar lira kâr etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü tarafından açılan “Kirazlı-Halkalı Üniversite Metrosu Kaba İnşaatı ve Elektromekanik Tasarım İşleri” ihalesin 9 şirket, sınır değerin üstünde teklif verdi. 5 Nisan 2024 tarihinde yapılan ihalede en düşük teklifi Dido-Ray Yapı San. Tic. A.Ş. ile Akçadağ İnşaat Tic. Taah. Ltd. Şti. ortaklığı verdi.

Açık ihale usulü ile yapılan ihalede, Dido-Ray Yapı San. Tic. A.Ş. ile Akçadağ İnşaat Tic. Taah. Ltd. Şti’nin 8 milyar 313 milyon 819 bin 488 lira teklif verdi. İkinci sırada yer alan ortalık ise, 9 milyar 497 milyon 619 bin 389 lira teklif verdi. Dido-Ray Yapı San. Tic. A.Ş. ile Akçadağ İnşaat Ticaret Taah. Ltd. Şti. ortaklığının teklifi ile en yakın rakibi arasında 1 milyar 183 milyon 799 bin 901 lira fark olduğu görüldü.

İhaleyi kazanan firma en yakın ikinci firmadan daha az teklif vererek 1.183 milyar farkla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, İstanbul halkına büyük kazanım sağlamış oldu.

Açık ihale sistemini yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, kamu yararına ne kadar büyük, faydalı bir iş yaptığı açıkça gözlenmiş oldu.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=5345

Genel