Hangi Laptopu Almalıyım?

Hangi Laptopu Almalıyım?

Şimdi öncelikle bir laptop almaya karar verdiyseniz hali hazırda cebinizde en az 5.000 TL olması gerekiyor. Bakın 4.999 TL değil, en az 5.000 TL olması şart! Bu rakamın altında alabileceğiniz laptopların nerdeyse çoğu işinize yaramaz. Bu nedenle bu kadar paranız yoksa bu yazıyı boşuna okuyarak kendinize gereksiz bilgi yüklemeyin, benden tavsiye. Tipik bir oyuncu laptopunun ise 14.000 TL’den başladığını söylememde fayda var.

Unutmayın ucuz laptop diye bir şey yok! Hele ucuz teknoloji diye bir şey hiç yok. Hiç kimse size ucuza bir ürün vermez! Piyasa şartlarında aldığınız tüm laptopların fiyatları dolar ile belirleniyor. Dolar yükselmeye devam ettikçe alım gücümüz düşecek ve fiyatlar haliyle yükselmeye devam edecek.

Çoğu zaman bazı yorumlarda vs. “şöyle, böyle bir laptopu şu fiyata aldım, tam bir canavar! Her oyunu açıyor. Donma, kasma, kilitlenme yok!” gibi cümleler görüyorum. Ama tabi insanlar bu yorumun gerçekliğini sorgulamadıkları için aldıkları ürünün müzelik olabileceğinin farkında değiller.

Birde şöyle bir şey daha var. Bilmeyenler, haberi olmayanlar için anlatacağım.

Bazı bazı firmalar (bu markanın kendisi de olabilir veya bir satıcıda olabilir) bir ürünü youtubera, bloggera, yazara, ne bileyim adı sanı popüler bir “sosyal medya hesabı sahibine” hediye ederler. Derler ki ürün ücretsiz olarak tamamen senin! Yeter ki ürünümü tanıt ve benim reklamımı yap! Eee arkadaşımız ürünü alır; kurcalar, kullanır ve ardından -kötü olsa bile- yıkama, yağlama işlerine başlar. “Vay efendim kral bir laptop, vay şu fiyata aldım, vay kaçırmayın, vay indirim kuponu!” Maalesef insanoğlu paranın kölesi olduğunda satmayacağı hiçbir şeyi yoktur.

Gariban asgari ücretli veya zor bela parasını biriktiren öğrenci, öğretmen, işçi vs. bu arkadaşımızın yorumunu, yazısını okuyup veya videosunu izleyip biriktirdiği, ayırdığı parasıyla mağazadan, internetten laptopu satın alır ve en sevdiği oyunu yükleyerek ve başlar oyun oynamaya!

Sonuç, hüsran!

Laptop kasar, donar, ısınır, kilitlenir…

Darboğaz olur işlemci ile ekran kartı arasında!

Artık iş işten geçmiştir.

Ne laptopu iade edebilir ne değiştirebilir, nede derdini anlatmak isteyeceği birini bulabilir.

Anlatamaz da!

Ne diyecek bir laptop aldım öyle bir ısınıyor ki yumurta bile mi yapıyorum! Harika bir sesi var, sinek ilaçlama servisi gibi ses çıkarıyor mu diyecek? Diyemeyecek tabi!

Arkadaşlar, sürekli tekrar ediyorum. Ucuz etin yahnisi olmaz! Hele doların hoyratça arttığı şu günlerde ucuz laptop bulabilmeniz imkânsız.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=2796

Genel