Galatasaray’da Sular Durulmuyor

Galatasaray’da Sular Durulmuyor

Galatasaray’da, seçimli genel kurulun iptal olmasının ardından sular durulmuyor. Başkan Burak Elmas’ın seçim tarihini önümüzdeki hafta açıklayacaklarını belirtmesinin ardından başkan adayı Metin Öztürk, Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı öncesinde Elmas’a çok sert ifadeler kullandı. Diğer başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu ve eski yönetici Abdurrahim Albayrak da Burak Elmas’a yüklendi.

Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen Galatasaray Kulübü Olağanüstü Divan Kurulu toplantısı tamamlandı.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve yönetim kurulunun katılmadığı toplantıda, iptal olan seçim için hazırlanan sandıklar da hazır tutuldu. 122 divan üyesi, 83 kulüp üyesi ve 27 basın mensubunun katılımıyla başlayan toplantıda, Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan bir açılış konuşması yaptı. Derkan, “Mahkeme kararları cereyan etmeseydi, bugün şenlik şeklinde bir seçim gerçekleştirilecekti ve kulübümüzün 39’uncu başkanını seçecektik. Fırsatımız olmadı, canla başla çalışan kulüp görevlilerimiz, seçim hazırlıklarını yapmışlardı” ifadelerini kullandı.

AYKUTALP DERKAN: “SEÇİMİN YAPILABİLMESİ İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR HUKUK MÜCADELESİ VERDİK”

Aykutalp Derkan, seçimin yapılabilmesi için çok büyük bir mücadele verdiklerinin altını çizerek, “Cumhuriyetimizin kurucu kadrolarının fikri temelini oluşturmuş büyük Galatasaray camiasının yeni kuşak temsilcileri olarak, büyük Galatasaray camiasının birlik, beraberlik ve gücünü hem içe hem dışa göstermek zorundayız. Bizim bu konuda vicdanımız rahat. Seçimin yapılabilmesi için gerek kulüp profesyonelleri gerek camiamızın hukukçularıyla çok büyük bir hukuk mücadelesi verdik. Çok değerli iki başkan adayımız var. Seçim iptal edilmiş olsa da, bu insanların ve kulüp çalışanlarının hakkını teslim etmek zorundayız. Bu benim vicdani bir borcumdur” dedi.

Derkan son olarak, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu’nun toplantıya katılmamasıyla ilgili olarak, “Saygı değer yönetimimizin mutlaka katılmama konusunda önemli gerekçeleri vardır. Ben onların bu toplantıya katılıp, büyük Galatasaray camiasını rahatlatmalarını beklerdim” diye konuştu.

METİN ÖZTÜRK: GALATASARAY’IN BAŞKANI YOK”

Divan Kurulu Toplantısı öncesi Galatasaray Lisesi’nin bahçesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Metin Öztürk, Burak Elmas’ı başkan olarak tanımadıklarını belirtti.

Burak Elmas’ın Galatasaray’ı rehin aldığını belirten Öztürk, “Bugün itibariyle Galatasaray Kulübü’nün bir başkanı yok. Bugün sabah saat 10.00 itibariyle Burak Elmas isimli üyemizin başkanlığı sona ermiştir. Bir seçim takvimi var. Müstafi başkan, Galatasaray Kulübü’nü rehin almıştır.” dedi.

“BURAK ELMAS’IN GİZLİ AJANDASI VAR”

Dün yaptığı basın toplantısında Burak Elmas’ın yeni seçim tarihini açıklamayarak gizli ajandası olduğunu ortaya koyduğunu iddia eden Öztürk, “Biz 3 haftadır bir tiyatronun oyuncusu olarak sayın Eşref Hamamcıoğlu’yla beraber iyi niyetle toplantılara katılıyoruz ve 3 haftadır kulüp üyemiz olan sayın Burak Elmas, bize hep bu oyunun dışında kalmak istediğini ve birilerinin onunla oynadığını anlatıyordu. Dün 28 Mayıs’ı açıklamayınca net olarak gördük ki, başkanın gizli bir ajandası ve gizli bir planları var. Bugün itibariyle bizlerin başkanı değildir. 38. başkandır, müstafi başkandır.” diye konuştu.

“ONU BAŞKAN OLARAK TANIMIYORUZ”

Burak Elmas’ın Divan Kurulu Toplantısı’na gelmeyerek kulübün en üst organını tanımadığını söyleyen sarı-kırmızılıların başkan adayı, “Biliyorsunuz bugün saat 10 itibariyle burada bir seçim olacaktı ve kendisi de bayrağı teslim edecekti. Demek ki bayrağı teslim etmek istemiyor. Gizli ajandasının ne olduğunu bilmiyoruz. Kendisi müstafidir, onu başkan olarak kabul etmiyoruz. Bugün, kulübün en üst organı Divan Kurulu’nun toplantısına bile gelmeyeceğini ilan ederek kulübün en üst organını korsan ilan etmiştir. Bunu yapanı da biz başkan olarak tanımıyoruz.” ifadelerini kullandı.

YÖNETİME SEÇİM İÇİN TAVSİYE KARARI

Galatasaray Olağanüstü Divan Kurulu’nda, oy birliğiyle mevcut yönetime seçimli genel kurula gitme yönünde tavsiye kararı alındı.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=897

, , , ,
Genel