Fenerbahçe Beko 79-77 Olympiacos

Fenerbahçe Beko 79-77 Olympiacos

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, Turkish Airlines EuroLeague altıncı hafta maçında Olympiacos’u ağırladı. Son periyotu büyük çekişmeye sahne olan maçı 79-77 kazanan Fenerbahçe, 5. galibiyetini aldı.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan maçta Fenerbahçe taraftarları tribünleri doldururken, karşılaşmayı Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyelerinden Sertaç Komsuoğlu ve Ahmet Ketenci ile Fenerbahçe Sportif Direktörü Mario Branco ve Fenerbahçe’li futbolcu Fred de takip etti.

Nick Calathes, Marko Guduric, Dyshawn Pierre, Nigel Hayes-Davis ve Georgios Papagiannis beşiyle maça başlayan Fenerbahçe Beko, Pierre’nin 14 sayı ürettiği ilk çeyreği 29-14 önde tamamladı. İkinci çeyrekte konuk takımın geri dönme çabalarına aynı sertlikle karşılık veren Fenerbahçe, soyunma odasına 46-33 önde girdi. İlk çeyrekte sakatlık yaşayan Dyshawn Pierre maça devam edemedi. Konuk takım üçüncü çeyrekte skora ortak olurken, Fenerbahçe Beko periyotu 58-57 üstün geçti. Büyük çekişmeye sahne olan dördüncü çeyrekte Papagiannis ile art arda basketler bulan ve 79-74 öne geçen Fenerbahçe Beko, son topu iyi savundu ve maçtan 79-77 galip ayrıldı.

Fenerbahçe skor dağılımı: Papagiannis 15, Pierre 14, Motley 10, Hayes-Davis 9, Dorsey 8, Wilbekin 7, Madar 6, Calathes 6, Guduric 4.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=4323

Genel