Dr. Fatih Erbakan: Sayın Cumhurbaşkanımız, kuracağı hükümetle prensiplerimiz doğrultusunda hayırlı hizmetleri hayata geçirecektir

Dr. Fatih Erbakan: Sayın Cumhurbaşkanımız, kuracağı hükümetle prensiplerimiz doğrultusunda hayırlı hizmetleri hayata geçirecektir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi’nin merkez binasında Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ile bir araya geldi. Yaklaşık 50 dakika süren görüşmenin ardından Dr. Fatih Erbakan açıklama yaptı. Tüm seçim bölgelerinde kendi adayları ve kendi logosu ile gireceklerini söyleyen Dr. Fatih Erbakan, “Bakanlık, Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı gibi bir talebimiz olmadı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ı bugün Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Dr. Fatih Erbakan, Recep Tayyip Erdoğan’ı kapıda karşıladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof.Dr. Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik etti.

Görüşmenin ardından kameralar karşısına geçen Dr. Fatih Erbakan, ziyarete ilişkin detayları paylaşarak, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Burada konuşma yapan Dr. Fatih Erbakan, şunları söyledi:

“Dün yanlış dediğimize bugün doğru demek gibi bir duruş söz konusu olamaz”

“Tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarımızla ve kendi logomuzla gireceğiz. Ancak Cumhur İttifakı çatısı altında olacak. Altılı kaosa ülkemizi teslim etmemek adına milli ve kararlı bir adım attık. Ancak bununla birlikte prensiplerimizden de taviz vermeyeceğiz. Dün hangi doğru ve yanlışları dile getirdiysek bundan sonra da aynısını ifade edeceğiz. Yanlışların düzelmesi için devam edeceğiz. Dün yanlış dediğimize bugün doğru demek gibi bir duruş söz konusu olamaz.

Sayın Cumhurbaşkanımız, kuracağı hükümetle prensiplerimiz doğrultusunda hayırlı hizmetleri hayata geçirecektir. Biz de Milli Görüş Meclis’e sloganıyla başlattığımız çalışmayla seçimden sonra TBMM’de en güçlü bir şekilde temsil edilerek, milli yapıcı muhalefetle hayata geçmesinin takipçisi olacağız. İttifak kararımızın hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 

“Bakanlık, Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı gibi bir talebimiz olmadı”

Buraya gelen her gelen misafirimizin duygulanması, anılarının canlanması son derece doğal. Sayın Cumhurbaşkanımızla da bu yönde bir sohbet oldu. Merhum Erbakan Hocamızın makam odasında oturuyorsunuz dediler. Bina da zaten milli görüşün kalesi diyebileceğimiz bir bina. 

Bakanlık, Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı gibi bir talebimiz olmadı. Şu andaki gidişatımız, biz güçlü şekilde Meclis’te olup, grubumuzla mutabık kaldığımız icraatların hayata geçirilmesinin takipçisi olma yol haritamız var. 

İttifak’a katılmıştı

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine “müstakil” gideceklerini duyuran Yeniden Refah Partisi, ittifak protokolünün Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunulmadan önce 24 Mart’ta Cumhur İttifakı’na katıldı. Dr. Fatih Erbakan, cumhurbaşkanı seçimlerinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklayarak adaylıktan çekilmişti.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3288

Genel