Depremzede yıkılan sitenin satış hikayesini anlattı

Depremzede yıkılan sitenin satış hikayesini anlattı

Depremin vurduğu Hatay’da yıkılan sitenin yöneticisi miteahhidin kendilerine bu evleri satarken ‘çok sağlam’ dediğini aktardı. Site yöneticisi Şahbaz, “Müteahhit ‘Deprem olursa evlerden dışarı çıkmayın‘ dedi. Biz de buna güvenerek, binadan çıkmadık” dedi.

Kahramanmaraş merkezli iki deprem 10 ili enkaz altında bıraktı. Büyük hasar alan bu illerden biri de Hatay oldu. yerle bir olan kentte neredeyse adım başı bina yıkıldı ve çok sayıda insan halen enkaz altında kurtarılmayı bekliyor.

Hatay’daki 5 bloklu Güçlü Bahçe Sitesi’nin 2 bloku yıkılırken, enkazda çalışmalar sürdürülüyor. 2 yıldır sitede yönetici olduğunu belirten Ertuğrul Şahbaz, “Deprem günü sarsılmaya başladık. Müteahhit, bize evi satarken, dairelerin depreme dayanıklı olduğunu söyledi hatta ‘Deprem olursa evlerden dışarı çıkmayın’ dedi. Biz de buna güvenerek, binadan çıkmadık. Sarsıntı devam ederken 2 blokumuz yıkıldı. Yıkılan merdivenlerden bir şekilde çocuklarımızı, ailelerimizi ve komşularımızı aşağı indirdik. Deprem günü yağış vardı. Hava şartları da çok kötüydü. 04.17 ile 12.00 saatleri arasında ülkemizin buradan haberi yokmuş gibiydi. Yalnız kaldık” dedi.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=2823

Genel