Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bunların kurduğu masalara payende olanlara biz acıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bunların kurduğu masalara payende olanlara biz acıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 21. Kuruluş Yıl Dönümü Programı’nda konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na SSK müdürlüğü yaptığı döneme bir kez daha gönderme yapan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na “Kaç tane hastane yaptın?” diye sordu. Erdoğan, “Sayın Kılıçdaroğlu; sen bu ülkede SSK’nın başındaydın, çıkıp de ki ‘şu hastaneyi de ben yaptım, ben bitirdim” ifadesini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’daki ATO Congresium’da düzenlenen AKP’nin 21. Kuruluş Yıl Dönümü Programı’nda toplanan kalabalığa açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bana sizin gibi yol arkadaşı verdiği için Allah’a hamd ediyorum. Bir idik 21 olduk, kardeş olduk. Millete hizmetkar olduk, yürüdük. Girdiğimiz yüce gönüllere sevgiyi kalplere saçtık. Bundan 21 yıl önce ‘Türkiye’de hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak diye’ kuruluşun müjdesini paylaştık.

“Bu kutlu çatının dışına çıkarak kendine başka yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri için teşekkür ediyorum”
Okuduğumuz şiiri bahane ederek önümüzü kesmek isteyenlere cevabımızı AK Parti’yi kurarak verdik. Girdiğimiz ilk seçimle yüzde 34 ile iktidara getiren milletimiz bizi her seçimde birinci çıkarmıştır. Halk oylarında bazı seçimlerde yüzde 69’lara kadar çıkmıştır.

Kuruluştan bu güne AK Parti çatısı altında hizmet vermiş, oy vererek partimize destek olan her kardeşime teşekkür ediyorum. Ne sebeple olursa olsun bu kutlu çatının dışına çıkarak kendine başka yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Biz kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=1720

Siyaset