CHP’de milletvekili adaylık başvurusunda rekor

CHP’de milletvekili adaylık başvurusunda rekor

CHP’de milletvekili aday adaylığı için başvuru süreci tamamlandı ve rekor düzeyde bir başvuru alındı. Bir önceki seçimde 1500 civarında başvuru alan parti, bu seçimlerde başvuru sayısında 3 bin 500’ü geçti.

3 seçim bölgesi bulunan Ankara’da CHP milletvekilliği için de 400’e yakın kişi aday adaylığı başvurusu yaptı. Başvuran isimler arasında mevcut milletvekillerinden Gamze Taşcıer, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Nihat Yeşil, Tekin Bingöl, Yıldırım Kaya, Murat Emir gibi isimler yer aldı. Bu dönemde Meclis’te yer almayan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın ise yeni dönem için aday adaylığı başvurusu yaptığı görüldü.

ERDAL ATICI DA ADAY

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Ankara milletvekilliği için başvuranlar arasında ayrıca; Eski CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, CHP Spor Kurulu Başkanı Kenan Nuhut, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Ersen Özsoy, CHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Aysun Palalı Köktaş, TRT sanatçısı Elif Doğan, Emekli Tümgeneral Sadık Çelikörs, eski Ankara Barosu Başkanı Kemal Koranel aday adayı oldu. Öte yandan 17 yıldan bu yana Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı yönetim kurulu başkanlığını yapan Erdal Atıcı da Muğla milletvekili aday adaylığı için başvuranlar arasında yer aldı.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3241

Genel