Bu Vali ne yapmaya çalışıyor?

Bu Vali ne yapmaya çalışıyor?

Türkiye’de liderlik, yöneticilik, devlet adamlığı çok önemli bir konu ve husus.

Ülke menfaatleri ve vatandaş hayrına kendini adayanların sayısı gittikçe azalıyor.

Niyeti güzel olanın, karşılıksız ve beklentisiz kişilerin her hareketi ayrı bir bereket oluyor ve gönüllerde derin iz bırakıyor.

Bir Vali düşünün;

Çocukları, gençleri, kadınları, yaşlıları, yetimleri/öksüzleri, kimsesizleri hayatının merkezine alıp tüm gayretini ve zamanını o uğurda, onların her türlü ihtiyaç ve mutlulukları adına harcayan, bir Vali gibi resmi değil de baba gibi davranan, insanların iliklerine kadar da o hissi nakşettiren bir Vali.

Giyim tarzı, yürüyüşü, konuşmaları, koşturmaları, gayreti, çabası ben bu şehrin tüm sorumluluğunu taşıyorum, bu büyük sorumluluğun hakkını vermem ve de ötede de hesabını verebilmem lazım edası ve yaşanmışlığıyla hareket eden bir Vali.

Çocukların ve gençlerin her an yanında olan, onların geleceği adına tüm argümanları ve şartları değerlendiren, kadınların hayatın içerisinde hiç kimseye muhtaç olmadan yeteneklerini, becerilerini tatbik etmelerini ve bunlardan da kazanım elde etmelerini sağlayan, onlara imkanlar oluşturup, teşvik edip, sonuçlarını ve kazanımlarını kendilerinin elde etmelerini sağlayan bir Vali.

Yaşlıların hayatlarının en zor ve yorucu dönemlerinde hayata daha sağlıklı ve umutla tutunmalarını sağlayan, enerji ve motivasyon kaynağı olan Vali.

İş dünyasının her ferdinin açmazlarını ve ihtiyaçlarını, yaptıklarının daha ötesinde neler yapabileceklerinin kabiliyet tılsımı olan ve kazanımlarını şehrinin ve tüm ülkenin fertlerinin istifadelerine sunmalarına vesile olan Vali.

Spordan sanata, üretimden yatırıma, inovasyondan teknolojiye tüm cephelerde ve alanlarda imkansızlığı asla kabul etmeyen ve soluksuz mücadelesini  ve gayretini, enerjisini ve bilgisini tüm imkanlarını şehrine ve ülkesine seferber eden Vali.

Lafla değil, tüm yaşam olgularıyla, halkın içinde, halktan, halkla ve halka dair her işin merkezinde ve uygulanmasında olan Vali.

Şehrindeki tüm olumsuzluklara, hukuksuzluklara ve huzursuzluklara asla geçit vermeyen Vali.

Bu Vali ne yapmaya çalışıyor?

İşte bu Vali, vatanı ve milleti için can siperane 7/24 mücadele eden beklentisiz, hesapsız, bu cennet vatanın harbi ve hasbi evladı Kayseri Valisi Gökmen Çiçek.

Bu özel ve değerli Devlet Adamını daha büyük noktalarda, zirvelerde göreceğiz.

SELÇUK YAVUZ


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3841

Genel