Efsane Başkan Rasim Arı, İYİ Parti’li oldu

Efsane Başkan Rasim Arı, İYİ Parti’li oldu

Bugün gerçekleşen İYİ Parti grup toplantısında Genel Başkan Dr. Meral Akşener tarafından eski ve başarılı Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’ya rozet takması ülke gündemine bomba gibi düştü.

Rasim Arı 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Nevşehir Belediye Başkanı seçilmişti. 2021 Yılında Nevşehir Belediye Başkanlığı’ndan, 2022 yılında da AK Parti’den istifa eden başarılı siyasetçi, devlet adamı Rasim Arı ve eşi Melek Arı’ya, bugün gerçekleşen İYİ Parti grup toplantısında Genel Başkan Meral Akşener tarafından İYİ Parti rozeti takıldı.

Rozet merasiminin ardından İYİ Parti’li Rasim Arı yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

Bekleyin, görecektir duranlar yürüyeni, sabredin gelecektir solmaz ve pörsümez yeni.

26 Aydır yürüttüğüm onur ve hak mücadelemde beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan, yaralarımı ve acılarımı sarmak için çırpınan, gayret sarf eden, başta Nevşehir’li hemşehrilerim olmak üzere bütün dostlarıma şükranlarımı arz ediyorum.

Sayın Genel Başkanım bireysel İkbal ve İstikbal için değil, onur ve hak mücadelesi için çıkmış olduğum 26 aylık mücadelemin sonunda Bana göstermiş olduğunuz teveccüh, sevgi, evinizi ve kapınızı açmanız, beraberinde bize ablalık yapmanız nedeniyle size özellikle şükranlarımı arz ediyorum.

Sayın Genel Başkanım bu mücadelemizin son durağını merak eden ve bunun için pusuda bekleyenlere de şunu söylemek istiyorum; tuzak kuranların en hayırlısı Allah’tır anlayışından, kardeşlerine tuzak kurmaya kalkanlara şunu ifade edeyim ki en cesur insanlar yolsuzluk yapmayanlardır.

Biz Anadolu’nun kavruk yüzlü çocuklarıyız, elbette eksiklerimiz, elbette hatalarımız, elbette noksan ve günahlarımız vardır. Lakin ne vatan sevgisinde, ne milli ve manevi değerleri olan bağlılığımızda bizi sorgulayacak, hele hele ki beytülmal ve akçeli konularda bizi yargılayacak adam anasından dünyaya gelmemiştir. Biz siyaseti ayrıştırmak için değil, ötekileştirmek için değil, rantı birilerine paylaştırmak için değil, kardeşliği, dostluğu, sevgiyi ve hizmeti yaygınlaştırmak için kullanacağız. Şahsım dün böyle yapmıştı bundan sonra da sayın genel başkanımın emrinde ve onun liderliğinde aynı siyasi anlayışı sürdürmeye devam edeceğiz.

Mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte! Ölsek de sevinin, eve dönsek de! Sanma bu tekerlek kalır tümsekte! Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış ebed bizimdir!

Sayın Genel Başkanım bu duygu ve düşüncelerle şahsınız başta olmak üzere meclis grubunuzu ve bütün İYİ Parti’ye gönül veren dostlarımızı saygıyla ve muhabbetle selamlıyor, her birinizi gerçek adalet sahibine emanet ediyorum.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3307

Genel