Başkan Atila Aydıner, Bayrampaşa’ya 70 bin kitaplı 11 kütüphane kazandırdı

Başkan Atila Aydıner, Bayrampaşa’ya 70 bin kitaplı 11 kütüphane kazandırdı

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, ilçenin her anlamda imarı ve kalkınması için büyük çaba sarf ediyor. Göreve geldiği günden bu yana belediyenin sınırlarını aşan bir hizmet anlayışı ile önemli başarılara imza atan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, kültür ve eğitim alanında hayata geçirdiği projelerle takdir topluyor. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, görev süresi boyunda ilçeye toplam 70 bin kitaplı 11 kütüphane kazandırdı. Kütüphanelerde sık sık gençlerle bir araya gelen ve on ikinci kütüphanenin müjdesini veren Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bayrampaşa’yı kütüphane diyarına dönüştürdük. Okuyan ve okutan bir Bayrampaşa hayali ile ilçedeki kütüphane ve kitap sayısını sürekli arttırıyoruz.” dedi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in göreve geldiği günden bu yana ilçede adete kültür ve eğitim seferberliği başladı. “Bilgiye Açılan Kapılarımız, Kütüphanelerimiz” sloganıyla ilçenin farklı mahallelerinde kütüphane projeleri hayata geçiren Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, kısa süre içinde Bayrampaşa’yı İstanbul’un kütüphane merkezlerinden biri haline getirdi.

“İlçemizi modern kütüphanelerle donatıyoruz”

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, kütüphanelerle ilgili başarının arkasında yoğun bir çaba ve emek olduğunu söyledi. “Durmadık, yorulmadık. Gece-gündüz demeden canla başla çalıştık. Her alanda olduğu gibi ilçemizde kültür, sanat ve eğitim alanlarında da önemli bir ilerleme kaydettik.” diyen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, şunları kaydetti: “Bayrampaşa’yı kütüphane diyarına dönüştürdük. Okuyan ve okutan bir Bayrampaşa hayali ile ilçedeki kütüphane ve kitap sayısını sürekli arttırıyoruz. İlçemizi modern kütüphanelerle donatmaya devam ediyoruz. Özellikle geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimiz için ilçemize daha fazla kütüphane daha fazla kültür ve sanat merkezi kazandıracağız.”

“Kitaplar bizden, okumak sizden”

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner; Sezai Karakoç Kütüphanesi, Erdem Bayazıt Kütüphanesi ve Mehmet Kilimci Kütüphanesi olmak üzere üç yeni kütüphane ile birlikte hizmete açılan toplam kütüphane sayısının 11’e yükseldiğine işaret ederek, “Öğrencilerimiz, gençlerimiz, eğitimcilerimiz ve tüm vatandaşlarımız aradıkları tüm bilgi ve belgelere kütüphanelerimizde kolayca erişebiliyor. İlçemize kazandırdığımız kütüphanelerimizde A’dan Z’ye her alanda ve her konuda yaklaşık 70 bin kitap bulunuyor. Halkımıza diyoruz ki; ‘kitaplar bizden, okumak sizden’…”

“On ikinci kütüphane 500 metrekarelik alanda yükseliyor”

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, ilçenin dört bir yanını kütüphanelerle donatarak adeta bir kütüphane kenti haline getirdiklerini vurgulayarak, 12. kütüphanenin müjdesini de verdi. Yeni kütüphanenin Altıntepsi Mahallesi Bülbül Sokak’ta inşa edildiğini kaydeden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, şunları belirtti: “On ikinci kütüphaneyi özenle projelendirdik. Yeni kütüphane toplam 500 metrekarelik alanda yükseliyor. Kütüphanemizi binlerce kitapla zenginleştirerek, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Bayrampaşa’daki kütüphaneler

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in talimatıyla ilçeye kazandırılan kütüphaneler şunlar; Sezai Karakoç Kütüphanesi, Cemil Meriç Kütüphanesi, Cahit Zarifoğlu Kütüphanesi, Erdem Bayazıt Kütüphanesi, Mehmet Kilimci Kütüphanesi, Altıntepsi Bilgi Evi Kütüphanesi, Gençlik Merkezi (BAYGEM) Kütüphanesi, Oğuzhan Halk Kütüphanesi, İsmetpaşa Bilgi Evi Kütüphanesi, Bilim Merkezi Kütüphanesi, Nazmiye Kaya Halk Kütüphanesi.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=4962

Genel