Bakan Kurum: 2 ay içinde 244 bin konutun temelini atacağız

Bakan Kurum: 2 ay içinde 244 bin konutun temelini atacağız

Depremin vurduğu Adıyaman’la ilgili açıklama yapan Bakan Kurum “3 Mart itibarıyla toplam 21 bin 244 konutumuzun yapımına başlamış oluyoruz. Önümüzdeki 2 ayda 11 ilin tamamında toplam 244 bin konutumuzun temellerini atacak, inşa süreçlerini başlatmış olacağız.” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adıyaman’da incelemelerde bulundu. Depremin vurduğu Adıyaman’daki son duruma ilişkin bilgi alan bakanlar, daha sonra STK temsilcileri ile düzenlenen toplantıya katıldı.

Depremin ardından tüm imkanların seferber edildiğini söyleyen Bakan Kurum, bakanlık olarak tüm kadro sahada olduklarını dile getirdi. Kurum, “Depremden zarar gören 10 ilimizde olduğu gibi Adıyaman’ımızda da çalışmalarımız büyük bir seferberlik anlayışla aralıksız devam ediyor. Prefabrik, çelik konstrüksiyon ve yığma yapılar olmak üzere geçici barınma alanlarını hızlıca inşa ediyoruz. Hasar tespit çalışmalarını 7 bin personelle 11 ilde aralıksız sürdürüyoruz” diye konuştu.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3050

Genel