Bahçeli’den sandık mesajı: Tarih takriben belli oldu

Bahçeli’den sandık mesajı: Tarih takriben belli oldu

MHP lideri Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 14 Mayıs tarihinde yapılması öngörülen seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur.” ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli seçim tarihine yönelik sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tavzih ve takdirine binaen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılması gündeme gelmiş, sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur. 14 Mayıs 2023’ü temel aldığımızda seçimlere 114 gün kalmıştır.” dedi.

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle;

“Türkiye’miz hukuken olmasa da fiilen seçim ortamına girmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın tavzih ve takdirine binaen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılması gündeme gelmiş, sandık tarihi resmi değilse de takriben belli olmuştur.

14 Mayıs 2023’ü temel aldığımızda seçimlere 114 gün kalmıştır. Demokrasi tarihimizin kaderini etkileyecek, ülkemizin önümüzdeki yıllara havi yol haritasını çizecek, Cumhuriyet’in yeni yüzyılını tahkim edecek en kritik seçimlerde büyük Türk milleti iradesini gösterecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı; 2023 seçimlerine hazırdır ve yeni bir demokrasi zaferinin cumhurun vatanperver duruşuyla tezahür edeceğine inanmaktadır. Bunun yanında Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümü istikbalin güçlü ve gelişmiş Türkiye’sini müjdeleyecektir.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=2627

Genel