Apple, ‘Siri’de değişikliğe gidiyor

Apple, ‘Siri’de değişikliğe gidiyor

ABD merkezli teknoloji firması Apple’ın başta iPhone’lar olmak üzere tüm akıllı cihazlarında kullanılan sesli asistanı Siri ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Apple’ın, Siri özelinde yeni bir değişikliğe gidebileceği öne sürüldü.

WebTekno’nun haberine göre, Apple ile ilgili yaptığı sızıntılarla bilinen Bloomberg’den Mark Gurman, şirketin bu asistan ile ilgili son çalışmalarını paylaştı. Yapılan açıklamada, Siri için bir yenilik yapılabileceği belirtiliyor.

Hali hazırda Siri’yi tetiklemek için “Hey Siri” şeklinde seslenilmesi gerekiyor. Mark Gurman tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, bu durumun değişebilir. İddiaya göre Apple, Siri komutundaki “Hey” bölümünü kaldıracak. Asistanı uyandırmak için yalnızca “Siri” denmesi yeterli olacak.

Gurman, Kasım 2022’de paylaşmıştı
Mark Gurman, attığı yeni bir tweette sanal asistan Siri’nin tetikleme cümlesinde yapılacak değişikliğin önümüzdeki haftanın duyuruları arasında yer alabileceğini kaydetti. Gurman 2022 Kasım ayında Apple’ın, Siri’nin “Hey Siri” ifadesini tetikleyici bir cümle olarak kullanmasına gerek kalmadan komutları anlayabilmesi ve yanıtlayabilmesi için bir yol üzerinde çalıştığını aktarmıştı.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3667

Genel