Akşener: CHP HDP ile görüşebilir ama masaya getiremez, HDP’ye bakanlık mümkün değildir

Akşener: CHP HDP ile görüşebilir ama masaya getiremez, HDP’ye bakanlık mümkün değildir

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, HDP ile görüşme olasılığı hakkında konuştu. “CHP, HDP ile görüşebilir bu net. Ama bize asla getiremez” diyen Akşener, “Bakanlık gibi alışveriş olması mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı üyesi İyi Parti’nin lideri Akşener, HaberTürk TV’de Fatih Altaylı’nın sorularına cevap vererek gündemi değerlendiriyor.

Akşener’in söyleşisinden öne çıkanlar şöyle:

(Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığının açıklandığı anda verdiği görüntü hakkında) “O görüntüleri incelettim, arkadaşlara baktırdım. Tuhaf bir ışık gelmiş, bir tarafım yok gibi görünüyor. Ama sonra diğer fotoğrafta bir sorun yok. Ben aslında mutsuz değildim, öyle bir durum yok. İmza koymuşum ben, öyle bir şey olur mu. Eşim dahil oğlum hariç bana hiç kimse zorla bir şey yaptıramaz.

“Bana herkes masadan kalktı diyor ama, masa kalktı, masada oturmaya devam ettim”
Bir gece evvel ben hiç uyumadım. İnsanlar geldi gitti evime. Mansur ve Ekrem Bey evime geldi, gece 2:15 gibi. Sıfır uykuylaydım. Hareketleriniz ağırlaşıyor uykusuzluktan. Başka bir şey yoktu. Uzlaşı, mutabakat sağlandı. İki metnin altına biz imza attık. Bununla ilgili mutsuzluk söz konusu değil. Doğru bulmadığımız kararın altına niye imza atasınız. Yemek yiyecektik, Temel Bey’e ‘beni affedin, eve gideyim dinleneyim’ dedim.

Müzakereye kapalı bir ortam olmuştu. Siz bir teklif ortaya koyuyorsunuz, diğer 5 kişi tek bir konuda karar almış ve geri gitmiyor. Siz de bunun tartışmasını arz ediyorsunuz. Dolayısıyla, bana herkes masadan kalktı diyor ama, masa kalktı, masada oturmaya devam ettim.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3092

Genel