AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti üyeliğinden ve Milletvekilliğinden istifa etti, çarşamba günü İYİ Parti’ye katılacağını açıkladı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti üyeliğinden ve Milletvekilliğinden istifa etti, çarşamba günü İYİ Parti’ye katılacağını açıkladı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti üyeliğinden ve milletvekilliğinden istifa etti. Ahmet Eşref Fakıbaba, çarşamba günü İyi Parti’ye katılacağını açıkladı.

AK Parti’den istifa eden Ahmet Eşref Fakıbaba, “20 yıldır değerli arkadaşlarından ayrıldığı için üzgün olduğunu ama siyasi ve ahlâki anlayışına uygun olmayan bazı kişilerle beraber olmayacağı için mutlu olduğunu” söyledi.

Ahmet Eşref Fakıbaba, “kendisine oy veren seçmene saygısızlık olmasın diye” milletvekilliğinden de istifa ettiğini duyurdu.

T24’e konuşan Ahmet Eşref Fakıbaba, “Ben çok mutluyum. Kararımın doğru olduğuna sonuna kadar inanıyorum. İstifamı genel merkeze iadeli taahhütlü dilekçeyle bildirdim. Beni seçenlere saygısızlık yapmak istemediğim, vekilliğin verdiği ayrıcalıklardan, dokunulmazlıklardan yararlanmak istemediğim için de milletvekilliğinden de istifa edeceğim. Meclis’in takdiri artık.

Kararım da önemli olan benim kendime olan saygım. 20 yıl emek verdiğiniz bir yerden ayrılmak kolay değil. Keşke olmasaydı. Keyfimden ayrılacak bir kişi değilim. Beğenmediğim şeyler var ki ayrılıyorum. Sonunda ölüm bile olsa arkasında duracağım kararımın” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti’ye katılıyor

Sözcü’den Aytunç Erkin’in sorularını yanıtlayan Ahmet Eşref Fakıbaba, çarşamba günü İyi Parti’ye katılacağını doğruladı.

Ahmet Eşref Fakıbaba şunları kaydetti:

” Bağımsız bir insanım. Vekillikten de istifamı gönderdim. Etik olarak da Fakıbaba’ya yakışan bir olay. Ben ne AK Partiliyim ne de vekilim. Özgür vatandaş olarak parti seçmem hakkım vardır. Sıfırdan başlıyorum İYİ Parti’ye geçiyorum. Milletvekilliğini bırakmakla AK Parti seçmenine saygısızlık yapmadım. Meral Hanım’la iki kez görüştüm ve ikna oldum…”

Ahmet Eşref Fakıbaba 2009’daki yerel seçimlerde Şanlıurfa’da bağımsız belediye başkan adayı olmuş ve belediyeyi kazanmıştı. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın vekillikten istifasına ilişkin karar Anayasa’nın 84’üncü maddesine göre Meclis Genel Kurulu’nda görüşülerek verilecek.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=1917

Genel