AK Parti hangi ismi aday yaparsa Tuzla Belediye Başkanlığını kazanır?

AK Parti hangi ismi aday yaparsa Tuzla Belediye Başkanlığını kazanır?

İstanbul İstanbul İstanbul…

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her gün en büyük ve birinci gündemi İstanbul.

Kriz yönetiminde Türkiye’nin en önemli isimlerinden biri olan, eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala bu seçimde baş aktör olacak.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul çalışmasının başına Efkan Ala’yı getirdi.

Türk siyasi tarihinde bugüne kadar görülmemiş yoğunlukta sürekli anketler yaptırılıyor, toplantılar gerçekleşiyor ve tüm stratejiler masaya yatırılıyor.

AK Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak isterken elinde bulunan ama kaybetme riski olan ateşten gömlek İlçelerin üzerinde çok duruyor, bu ilçelerde görev yapan mevcut Belediye Başkanlarının çoğu tekrar aday yapılmayacak. (Bahçelievler, Bayrampaşa, Beyoğlu, Çatalca, Çekmeköy, Eyüpsultan, Güngören, Sancaktepe, Silivri, Şile, Tuzla, Üsküdar, Zeytinburnu)

Özellikle tekrarlanan 23 Haziran 2019 İstanbul seçim sonuçlarına bakarsanız ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Bu sonuçlar, bu tarihten sonraki sonuçlar ve özellikle de anketlerden elde edilen sıcak sonuçlar yukarıda riskli diye belirttiğim ilçelerin mevcut Belediye Başkanlarının çoğunun aday yapılmayacağını da beraberinde getirecek.

Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu zamana kadar Türk siyasetinde tek bir siyasi dahi isim gördük, o kişi de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Bu siyasi dahi isim İstanbul’u kazanmaya kilitlenmişken ve büyük ihtimalle de kazanacakken asla ve asla İstanbul’un İlçelerini en ufak riske sokacak isimleri aday yapmayacak. Bu isimler kim olursa olsun hiç ama hiç önemli değil.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kimseye diyet borcu da yok.

İstanbul ile ilgili çok yazı kaleme alacağım.

Gelelim kaybetme riskinin en yüksek olduğu İlçelerden Tuzla’ya.

AK Parti’de, Tuzla’yı şu konjonktür’de tekrar kazanacak tek isim eski Milletvekili, Murat Demir gibi gözüküyor.

Murat Demir, AK Parti tabanından, mahalle yönetimlerinden gelen ve Milletvekilliği de yapan, spor, siyaset, STK’lar ve iş dünyasının en büyük isimlerinden biri.

Adalet ve Kalkınma Partisi, Murat Demir ismini Tuzla Belediye Başkan adayı yaptığında, çok büyük risk altında olan Tuzla’yı tekrar kazanmanın ötesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanığı oylarına da önemli oranda katkı sunacağı gözlemlenmekte.

Tuzla ile ilgili bundan sonra çok fazla analizlerimiz ve yazılarımız olacak.

Kalın sağlıcakla…

SELÇUK YAVUZ


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3880

Genel