AK Parti hangi ismi aday yaparsa Eyüpsultan Belediye Başkanlığını kazanır?

AK Parti hangi ismi aday yaparsa Eyüpsultan Belediye Başkanlığını kazanır?

Dünya’da kutsiyet açısından Mekke, Medine ve Kudüs’ün ardından Eyüpsultan 4.sıradadır.

Yani Türkiye’nin manevi dinamiği anlamında en önemli ilçesi Eyüpsultan’dır.

Bu kıymetli ilçe için her dönem önemli isimler yarışmış, Belediye Başkanı olarak hizmet etmek istemişlerdir.

Türkiye’de 31 Mart 2024 yerel seçimlerine sadece 7 ay var.

Şu anda siyasi partilerin içinde aday olabilme yarışı kıyasıya sürüyor. Belediye Başkan aday adayları 2023 yılı sonuna kadar sahada yoğun çalışma gerçekleştirecek.

Bu seçim Türkiye açısından tarihi bir seçim olacak.

Sürpriz isimler aday olacak, beklenmedik kazançlar ve kayıplar yaşanacak gibi.

Türkiye’de, 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde; 30 Büyükşehir Belediye Başkanı, 51 İl Belediye Başkanı, 922 İlçe Belediye Başkanı, 32.245 Mahalle Muhtarı ve binlerce meclis üyesi seçilecek.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en çok önem verdiği şehir İstanbul.

İstanbul’u tekrar kazanmak için bugüne kadar hiçbir seçimde görülmemiş gayreti göreceğiz Adalet ve Kalkınma Partisinden.

AK Parti İstanbul’u kazanmak isterken geçmiş hatalarından ders almayıp daha büyük hatalar yapacak gibi duruyor.

AK Parti, kaybetme riski olan tüm İlçelerde anketler yaptırdı, yaptırıyor ve aday belirleneceği zamana kadar da yoğun bir şekilde yaptırmaya devam edecek.

CHP, 2019 Yerel Seçimlerinde 3.918 oy farkıyla kıl payı kaçırdığı Eyüpsultan Belediye Başkanlığını, AK Parti’nin tekrar Deniz Köken’i aday yapması durumunda kesin kazanır.

İstanbul’u geri kazanmak isteyen AK Parti’nin, elinde bulundurduğu 25 İlçe’den 12’sinde işi çok zor. Adalet ve Kalkınma Partisi mevcut Başkanları aday yaparsa hem o İlçe’leri kaybeder hem de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını bir daha kazanamamak üzere ve büyük oy farkıyla tekrar İmamoğlu’na kaptırır.

Adalet ve Kalkınma Partisi, Deniz Köken’i tekrar Belediye Başkan adayı yaparsa Eyüpsultan İlçesini kesin kaybeder.

Şimdi en çok merak ettiğiniz kısma gelirsek, birçok şahsın adaylık için isminin geçtiği Eyüpsultan’da AK Parti kimleri aday gösterirse kazanabilirin sorusunun cevabına;

Adem Koçyiğit, Ahmet Hamdi Gürbüz, Ali Rıza Yavuz, Cevdet Yıldız, Muhammet Vanlıoğlu, Ömer Faruk Kalaycı, Seçkin Turan ve Temel Başalan.

Bu isimler Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Eyüpsultan Belediye Başkan adayı olursa tekrar kazanır gözüküyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanlığı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için ehemmiyeti çok büyük.

Siyasetin önemli isimleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu seçimde siyasetin eski duayen isimlerini aday yapması gerektiğini vurguluyor. Bu isimlerden biri de Eyüpsultan’ın efsane Belediye Başkanı olarak bilinen eski Eyüpsultan Belediye Başkanı Ahmet Genç.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu önemli ismi Eyüpsultan’da aday yaparsa Eyüpsultan Belediye Başkanlığı’nı ciddi bir farkla kazanır ve buradaki durum İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı oyları için de fazlasıyla etkileşime dönüşmüş olur.

Kıymetli okurlarım, 31 Mart 2024 Yerel seçimlerinin tüm detaylarını burada, köşe yazılarımda mümkün olduğunca bulacaksınız, İl ve İlçe’leri sizler için yazmaya gayret edeceğim.

Kalın sağlıcakla…

SELÇUK YAVUZ


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3862

Genel