Ahlakı düşük, ihanet, kepazelik, rezalet, melanet, terör örgütünün arka bahçesi!..

Ahlakı düşük, ihanet, kepazelik, rezalet, melanet, terör örgütünün arka bahçesi!..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP’nin Hazine yardımı hesabına tedbiren bloke konulması kararını kaldıran ve hakkındaki kapatma davasında sözlü savunma tarihini 11 Nisan’a erteleyen Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) hakaret etti. “Adı yüksek aidiyeti ve ahlakı düşük olan bu mahkeme söz konusu bloku kaldırmış, HDP’ye Hazine’nin kasasını açmıştır. Bu yürek burkan hukuk skandalı olarak anılacak bir karardır” diyen Bahçeli, “Anayasa Mahkemesi, HDP’nin seçimlere girmesini kolaylaştırmış açıktan tarafını belli etmiş güvenilirliğine de bir kez daha kendi eliyle darbe vurmuştur. Önümüzdeki seçimden sonra Cumhur İttifakı’nın yegane hedeflerinden birisi yeni Anayasa’dır. Bu kapsamda AYM’nin statüsü, kuruluş ve yargılama esasları kökten değiştirilmeli, bu mahkemenin millete ters düşen, hainlere zeytin dalı uzatan kahredici mevcut yapısı bütünüyle tasfiye edilmelidir” diye konuştu.

“Teröristlere Hazine yardımının kapaklarını açan bir kararı rezalet ve melanet olarak tanımlıyoruz” diyen MHP lideri Bahçeli, “Şayet HDP zillet ittifakında yer almayıp kendi cumhurbaşkanı adayını çıkarmayı planlıyorsa tavsiyem odur ki Anayasa Mahkemesi Başkanı arayıp da bulamayacakları özelliklere sahiptir. HDP’nin cumhurbaşkanı adayı AYM başkanı olursa biz bunu son derece doğal ve tutarlı bir tercih olarak kabul ederiz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, 6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkıma uğrayan 11 il ve depremden etkilenen binlerce depremzede için Hazine yardımı alan siyasi partilere seslenen Bahçeli, “14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimleri için siyasi partilere ödenen 3 kat fazla ödeneğin doğrudan depremden etkilenen 11 ilimize ve depremzede vatandaşlarımıza aktarılması mutlak suretle düşünülmelidir. MHP böyle bir feragat gönüllüdür ve Hazine yardımı alan diğer siyasi partilerden de aynı hassasiyeti ümit etmektedir” çağrısında bulundu.

Seçimlere depremin gölgesinde geri sayımın başladığını belirten Bahçeli, rakip partilere “seçim kampanya dönemini sakin, sabırlı, anlayışlı, sağduyulu, kutuplaşmalardan uzak, demokratik nezaketle ve projelerin nezaketiyle geçirilmesi” mesajı verdi.


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3136

Genel