Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Kızılay’ın çadır satmasına üzüldük, genel kurulda gereken yapılır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Kızılay’ın çadır satmasına üzüldük, genel kurulda gereken yapılır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili adayı Fuat Oktay, Kızılay ve Genel Başkanı Kerem Kınık’a yönelik eleştirilere yönelik olarak “Kızılay’ın çadır satmasına üzüldük, genel kurulda gereken yapılır” dedi.

Ankara’dan AK Parti Milletvekili adayı olarak gösterilen Fuat Oktay, NTV’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Fuat Oktay, Türk Kızılaya yönelik eleştiriler ile çadır satılmasına ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

“Kızılay 155 yıllık bir kurum. Şu anda Türkiye’de genel bir konsensüs de var. Bireylerden kurumları ayrıştırmak lazım. Bu kurumların hepsi bizim. Siyasi tartışmaların malzemesi yapmamak lazım. Arzu ederdik ki bu tür tartışmalar olmasın, bu tür şeyler devreye girmesin. Kızılayın kendi genel kurulu vardır, kendi yönetimini kendisi belirler. Orada zaten gerekli tedbirler, gereken yapılır. Buna tabii ki herkes üzülmüştür. Biz de üzüldük, çadır satılması olayı vesaire bu konuların gündeme gelmesi olayına ama Kızılay hepimizin kurumudur, üzerinde titrememiz lazım.”


Haberi Paylaş: https://guncelanaliz.com/?p=3442

Genel